Kurumsal KAYMEK Kariyer ve Rehberlik Merkezi

Kaymek Kariyer ve Rehberlik Merkezi’nin Kuruluş Amacı Nedir?
      İşsizlik günümüzün en büyük ve en önemli probleminden biri olmakla birlikte işsizlikle mücadele milli bir politikaya dönüşmüş durumdadır. İş arayıp bulamayan,nasıl bir iş aradığına karar veremeyen,danıştığı kişilerden yeterli bilgi alamayan vatandaşlarımıza yardımcı olmak, onları yönlendirmek, işe yerleştirmek ve istihdam oluşturmak için 2008 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kaymek Kariyer ve Rehberlik  Merkezi’ni oluşturmuştur.  
     Yıllar içerisinde kurslarda eğitim alan yüzlerce kişinin işe yerleştirilmesine vesile olduk. Daha sonra gelen talepler sonucunda ilimizde yaşayan ve iş aramakta olan tüm vatandaşlarımıza iş bulmalarına yardımcı olmak  amacıyla ve özel sektördeki firmalara  her alanda ve her sektörde personel temin edebilmek için, Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2012 yılında,  Özel İstihdam Bürosu yetkisini de alarak Kaymek Kariyer ve Rehberlik Merkezi olarak faaliyetlerine devam etme kararı aldı. Böylece insanımıza katkı sağlama adına daha profesyonel bir ekiple daha detaylı çalışmalar yürütmek için çalışmalarımıza daha da hız kazandırdık.
      Bugün geldiğimiz noktada ise,  Kaymek Kariyer ve Rehberlik Merkezi, vasıf ve nitelik analizleri yaparak, başvuruları uygun iş fırsatlarına yönlendirmenin yanı sıra, mesleki gelişimlerini tamamlamak, vasıf ve niteliklerine göre eğitim ihtiyacı olanları  meslek kurslarına yönlendirmek için Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan çalışmalarını profesyonel bir şekilde ve özveriyle yürütmektedir.
       Kaymek’in en önemli amaçlarından biri Türkiye’de güçlü bir ekonomi ve gelecek tasarlamanın şartlarından biri vasıflı iş gücünü geliştirmektir.

      Birimimiz sadece iş arayanlara değil, personel arayan kurumlara veya firmalara da ÜCRETSİZ hizmet vermektedir.

      Misyonumuz, hizmet öncelikli olup, Büyükşehir Belediyesi olarak insanımıza en üst düzeyde fayda sağlamak için çalışmaktır.

      Vizyonumuz ise sürekli gelişen ve değişen iş dünyasında çalıştığı kurumu benimseyen aidiyet duygusuyla işine sarılmış çalışanlar ve daha çok kazanan,  işçisini memnun edebilen, memnun  işverenlerdir. Sonuç ise kaliteli iş gücü ile kazanan insan ve kazanan sanayidir.

 

                                                           Biliriz ki başarılı bir belediye demek, aynı zamanda başarılı bir şehir demektir. Başarılı bir şehir ise ancak kazanan bir sanayi ile olur.